Kategorie: Nápověda

Nedostaneš sa na internet - máš mobil.

Pokud se nedostaneš na internet, máš několik možností: 1 - SMS na Standu 76; 2 - poslat SMS na mail: sms@hc-kocouri.cz; 3 - kontaktovat Capitana C , A , Fandu 24, Miloše 64, Petra 5, a td.

1 - kontaktovat Standu

Klikni na odkaz Interní(heslo) vlevo v menu, přihlas se běžným způsobem a v dokumentech, hned na začátku, je seznam členů s jejich iniciály. Tam najdi Standu 76 Petříka a zadej si do svého mobilu jeho číslo. Poté stačí kdykoliv, když bude potřeba, poslat Standovi SMSku a on zajistí zápis na stránky. jak jednoduché :-))

2 - poslat SMS na mail: sms@hc-kocouri.cz

Založil jsem komunikační e-mail sms@hc-kocouri.cz. Každá zpráva, která do této schránky dojde se objeví nahoře, v levém sloupci našeho webu. Poslat sms na mail je již kapku obtížnější a postup u operátorů není stejný.

Vodafone

Jak na to? Stačí mít zaregistrovanou e-mailovou adresu u Vodafonu, vypadá takhle nějak - mojejméno@vodafonemail.cz. Zřídit lze po přihlášení do účtu na Vodafone a nebo zavolat operátorovi na číslo *007 nebo *077.

1. SMS, kterou chcete poslat na e-mail, vytvoříte tak, že v menu mobilního telefonu Psát sms zprávy napíšete jako první e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávu poslat, v našem případě: sms@hc-kocouri.cz
  2. Za správně zadanou adresou musí následovat mezera a pak můžete zbývající prostor jedné textové zprávy využít pro vaše sdělení, např.: jedu 25.10.2011 honza33
  3. Správně napsaná zpráva určená k odeslání na e-mail bude vypadat takto: sms@hc-kocouri.cz jedu 25.10.2011 honza33
  4. SMS na e-mail posílejte vždy na číslo 2255
Dopručení: ulož si zprávu s e-mailovou adresou do šablon a pak stačí jen změnit datum a poslt

Pokud váš telefon neobsahuje ve znakové sadě znak "@" (zavináč), můžete jej nahradit znakem "*" (hvězdička).

Pokud váš telefon neobsahuje ve znakové sadě znak "_" (podtržítko) , můžete jej nahradit znakem "#" (křížek).

Telefonica O2

1. Napište EML mezera e-mailová adresa mezera text zprávy EML sms@hc-kocouri.cz jedu 25.11.2011 Honza33
  2. Chcete-li zadat i předmět zprávy, napište EML mezera e-mailová adresa mezera (předmět) mezera text zprávy
  3. Odešlete na 999111
  4. Na telefon vám přijde potvrzení o odeslání zprávy
  5. Příjemci se zobrazí číslo GSM telefonu, ze kterého byla zpráva odeslána

V e-mailové adrese je nutné znak _ (podtržítko) nahradit #

Znak @ lze nahradit *

T-Mobile

Napsat a odeslat SMS e-mail lze třemi způsoby:

1. Z menu T-Mobile v mobilním telefonu (položka Komunikace / E-mail)
  2. U telefonů Nokia v menu Textové zprávy / SMS e-mail (jako číslo E-mail serveru zadejte 4616). Tuto funkci nabízejí i další značky telefonů, například Sony Ericsson.
  3. Napsáním SMS ve tvaru "#emailova@adresa text" a odesláním na číslo 4616. Příklad: #sms@hc-kocouri.cz jedu 25.09.2011 honza33

Osobně bych preferoval způsob číslo 3

O úspěšném odeslání e-mailu budete informování prostřednictvím potvrzovací SMS.

Znak @ lze nahradit *

No, není to snad tak složité, co?? :-D

3 - kontaktovat kohokoliv

A nakonec můžeš kontaktovat libovolného spolubojovníka. Ovšem tento způsob bych moc nedoporučoval jelikož pak dochází k tomu, že je jeden borec přihlašován několikrát a pak to znepřehledňuje skutečný stav. Nicméně, lepší něco nežli nic.

Kontakty získáš takto: Klikni na odkaz Interní(heslo) vlevo v menu, přihlas se běžným způsobem a v dokumentech, hned na začátku, je seznam členů s jejich iniciály.

A je to. Nemám, co bych dodal :=))