25.2.2012 HC Lvi - HC Kocouři

HC Lvi - HC Kocouři si 20 : 2

Tak jsme opět přijali výzvu být sparing partnery na tréniku HC Lvi. Všem bylo jasné, jak zápas dopadne. Snažili jsme se především bránit a to i takovým způsobem, že byla celá naše pětka u brány nebo v její bezprostřední blízkosti. No a z toho zákonitě vyplývá že si Lvi s námi motali jak chtěli, jelikož se nám nedařilo dostat puk ani z naší třetiny. Nicméně gólová smršť nebyla tak rychlá jako minulý zápas, 10 gólů jsme dostali asi do půlky zápasu. Pak jsme si vyměnili strany, né však brankáři!. To aby si také strážce brány soupeře zachytal. A ve druhé půlce jsme obdrželi ten zbytek gólového přídělu. Poznámku si také zaslouží fakt, že soupeř měl tentokrát ve svých řadách takové mistry, že bylo téměř jedno zad jsme na ledě nebo ne :-)), mou pozornost v tomto směru upoutal Vaníček.

No a nějaké hodnocení? Padly na naší straně názory že nemá cenu takovéto zápasy hrát. Já si naopak myslím, že nám tato konfrontace s daleko lepším hokejem může dát daleko víc, než si zatím myslíme. Jde jen o úhel pohledu, pokud to budeme brát jako prostý zápas tak to opravdu cenu nemá, pokud to ale budeme brát tak, že se chceme něco přiučit je to ideální. Je ovšem potřeba jiný přístup k těmto zápasům, nemyslet na počet gólů ale vzít to jako školu hrou :-)) snažit se udržet a ubránit svůj post, hlídat si soupeřova hráče a snažit se s ním bruslit, sanažit se proniknout do jejich taktiky a tak dále. Já na takovou hru už nikdy nedosáhnu (starýho psa novým kouskům nenaučíš) ale většina ostatních proč ne? Ale chce to dávat zápasy s takovým soupeřem, pokud si vybereme slabšího nic nám to nepřinese. Lvům oddechovka s námi neublíží, vyrovnané zápasy si zahrajou v NB lize a mi zase s HC Kněžice. Osobně jsem pro s nimi i nadále hrát a neházet flintu do žita.